31.05.2012

Copiii alimenteaza cu distractie la Petrom

Vineri, 1iunie,  de ziua copilului, in intrervalul 12-14 se va desfasura in statia Petrom 2 Bacau (URA) proiectul "Laboratoarele Petrom"

Laboratorul de creatie se desfasoara in jurul a doi tineri elevi talentati in domeniul picturii murale care vor picta unul dintre peretii din exteriorul statiei.
Alaturi de ei vor mai participa cativa copii talentati din cadrul scolii Alecu Russo.


Motto-ul Laboratorului de creatie este: "Lumea este coala ta alba de hartie. Deseneaz-o cum vreit tu! Ca sa devina realitate trebuie doar sa vrei!"

"Aceasta este o initativa noua ce isi propune sa promoveze copiii si tinerii talentati din orasul nostru. Consideram ca este firesc sa ne implicam in viata comunitatii din care facem parte de atatia ani si sa
promovam catre toti clientii nostri talentul si reusitele celor mai mici dintre noi.


Evenimentul de maine este primul din ceea ce ne dorim sa devina o traditite. Vom promova in fiecare an pe 1 iunie diferte domenii in care copiii din orasul nostru exceleaza. Anul acesta deschidem cu Laboratorul de creatie, urmand ca in anii urmatori sa invitam copiii si in laboratoul de chimie, fizica etc" a declarat Anda Magirescu, directorul statiei.

Fiecare particpant va primi diplome si baloane special create pentru eveniment.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

LinkWithin